Resultat 2015

21 km herrar (74 st)

NamnKlubbTid
1Michele AlmajoHammarby IF01:23:58
2Rasmus RegnstrandAddnature01:27:44
3Henrik Attorps01:28:01
4Simon BörjessonAddnature01:31:59
5Mikael Billfors GustavssonTäby Träningsverk01:32:06
6Lars HjulströmTeam Rockrunners01:32:48
7Jakob BergstrandTeam bergstrand/ Enebybergs if01:35:01
8Jonatan Torshall SvenssonAddnature01:35:29
9Johan FalkenbergBjäre Traithlon01:35:32
10Erik Lind01:35:34
11Rasmus Järvinen01:36:33
12Philip LiljerothSkånes Gaseller01:38:55
13Mats ÅbergTeam Nordic Trail01:39:49
14Magnus LagesonTeam Arctic01:40:08
15Christoffer StrandhTeam Nordic Trail01:42:11
16Lars BarnekowTa Kontrollen AB01:42:31
17Tobias RöstlundSträcklöpet01:43:26
18Jonas Ahlman01:43:31
19Mattias Carlsson01:43:38
20Mathias TeljstedtNannyakuten01:44:16
21Patrik Oreman01:44:25
22Dan Loftén01:44:43
23David BustosBagarmossen01:45:06
24Niklas HalvarssonTeam Brüna V01:47:09
25Robert Pantzare01:47:49
26Robert de la Motte01:49:02
27Ulf Hedberg01:49:14
28Fredrik Hansson01:49:18
29Mikael HedmanTa Kontrollen AB01:49:26
30Jonnie NilssonKolmården01:49:35
31Petter Beckman01:49:56
32Jonathan BuchtAcando01:50:38
33Rickard HellmanTa Kontrollen AB01:51:03
34Joakim Thornéus01:51:14
35Jonatan LarsenPuppy TS01:51:49
36Christoph DuckartStockholm City Triathlon01:52:45
37Anton TorsholmKlätterservice simplifies trai01:53:59
38Fredrik HultgrenComma01:54:02
39Ted SvenssonAstraZeneca IF01:54:24
40Mikael Rödin01:54:33
41Henrik KrookTeam Medivir Trail01:54:47
42Philip Gelin01:55:32
43Andreas Dits01:55:33
44Fredrik NormarkLövånger01:56:16
45Jens KärrmanIFK Mariefrd01:56:35
46Henrik EkbladAmatörförenings CK01:57:20
47Uwe KoppNacka01:57:26
48Klas BerggrenAddnature01:57:39
49Calle RingborgAddnature01:57:57
50Fredrik Hammarsten01:58:09
51Patrik HernwallteamMalin <301:58:20
52Timmy StålnackeFulltvrid racing01:59:39
53Lukas LovénIF Linnéa02:00:12
54Christian GrahnKolmården02:00:18
55Per Lundgren02:00:52
56Roger Björkbacka02:01:42
57Johan BojestigMariefred02:02:00
58Peter LindLonesome runners02:03:00
59Joakim GrassmannNykvarn02:03:36
60Oscar BeldaTeam Medivir Trail02:03:48
61Johan Berggren02:04:23
62Mikael Miglis02:08:11
63Johan AnderssonTa Kontrollen AB02:09:32
64Johan Johansson02:09:55
65Hans JohanssonSödertälje Nykvarn Orientering02:11:23
66Martin Ågren02:13:33
67Tobias Bjöörn02:13:34
68Fredrik PetterssonFP Kakel & Bygg AB02:15:09
69Mikael Hessel02:16:26
70Peter FischerÖrby Runners02:21:03
71Jonas Bonnevier02:27:30
72Per-Anders ArvidssonMTB Täby02:32:45
Freddie KarlssonTeam Brüna VEj godk.
Konstantin GabrielssonFredrikshofs IF CKEj godk.

21 km damer (25 st)

NamnKlubbTid
1Isabelle Öblom01:40:33
2Malin Gibrand01:43:44
3Annika Kvist01:55:51
4Amanda MannervikAddnature01:56:53
5Elin AdelmarRädda Barnen01:59:35
6Ylva KvammeIF Linnéa02:02:47
7Marianne WalshCarpe Adventures02:04:27
8Julia Lahti02:05:13
9Agnes Maripuu02:09:54
10Maria Argentea02:11:42
11Linda HaglundStockholm02:11:46
12Lisa NorénEnebybergs IF02:11:49
13Hanna WallénBelarus02:13:23
14Lotta PerssonFP Kakel & Bygg AB02:15:51
15Hanna Thåström02:15:53
16Lisa EnglundAddnature02:21:22
17Sara Öhman02:22:18
18Helene Netsgård02:28:55
19Åsa SedholmTa Kontrollen AB02:39:29
20Isabel OlssonTa Kontrollen AB02:39:30
21Emma CajanderTa Kontrollen AB02:39:32
22Åsa RosénTa Kontrollen AB02:39:33
23åsa stenmarckLonesome runners02:42:19

10 km herrar (65 st)

NamnKlubbTid
1Jonas LeanderssonEnhörna IF44:43:00
2Henrik HagwallHästhagen53:14:00
3Staffan HolmgrenLag Nord56:31:00
4Stefan Granström58:34:00
5Viktor WallströmBicacleta Extreme Running Club58:49:00
6Mattias PetterssonScania59:16:00
7Jakob Skott01:00:05
8Fredrik E. Johansson01:00:34
9Jason CarterTeam GMF01:00:38
10Anders KungsLekands HSS01:01:01
11Markel AhleniusLag Nord01:01:11
12Florent LebretonPassion and Performance01:02:23
13Daniel KimBicacleta Extreme Running Club01:03:02
14Christofer MoriczÅkersberga01:03:12
15Jonas HemströmLonesome runners01:03:14
16Magnus KarlssonCentrum OK01:04:08
17Oskar Segerfelt01:05:34
18Thomas TeglundTeam TegSon01:05:43
19Alex Widholm01:06:09
20Fredrik WahlbergBluesBrothers01:06:28
21David Fredlund01:06:31
22Tobias Nordqvist01:07:16
23Peter svedefeltVästerhaninge01:08:53
24Johan Hellberg01:08:54
25Johan Dockberg01:09:30
26Erik Norland01:09:33
27David Rydin01:09:34
28Ulme Wennberg01:09:37
29Lasse AppelbergBiondis Boys01:09:42
30Simon ErikssonAddnature01:09:45
31Andreas Mycklebust01:09:50
32Francis X01:10:20
33Karl KarlströmAddnature01:10:26
34Per-Olof HallbergGästrike återvinnare01:10:35
35Linus SchånbergAddnature01:10:37
36Mårten HasselbomSaltå kvarn01:11:01
37Andreas LingersGästrike återvinnare01:11:22
38Grégory Dujardin01:11:49
39Håkan Ohlgren01:11:51
40Fredrik BjörklundMira Network01:12:39
41Martin ÖsterMira Network AB01:12:40
42Andreas Johansson01:13:06
43Mats WallinNike run club01:14:15
44Johan SvenssonBluesBrothers01:14:39
45Philip OhlssonComma01:14:58
46Andreas Hörnfeldt01:15:03
47Peter ÖgrenTyresö FK01:15:43
48Niklas AnderssonNacka01:16:19
49Anton HällströmAddnature01:16:26
50Carl CarnebroKroppslyftet01:16:48
51Anders Braathen01:17:04
52Magnus AaseKlätterservice simplifies trai01:17:57
53Conny GranqvistPendlarsvetto01:19:44
54Dean DerbyshireTeam Medivir Trail01:20:18
55Karsten AhlbergKungsholmen01:20:45
56Mikael RautilaRunacademy IF01:22:16
57Soma Catomeris01:22:40
58Martin LibergMåste jag?01:24:02
59Torbjörn LarssonTeam Medivir Trail01:25:14
60Peter GröndahlLag Nord01:25:26
61Fredrik UllbergTeam Medivir Trail01:27:11
62Peter Hansson01:30:40
63Sebastian EyreAddnature01:31:04
64Karl-König KönigssonChronologic01:33:57
Alexander ChepelinEdinburgh UniversityEj godk.

10,5 km damer (62 st)

NamnKlubbTid
1Irina NybergHellasgården01:00:31
2Fanny AhlforsPwC01:00:36
3Sunna JonsdotterLinjon01:03:08
4Karolina PehrssonGästrike återvinnare01:06:23
5Mikaela Holmberg01:07:03
6Sara Herza01:07:42
7Johanna Olsson01:08:57
8Ingela WikrénTellox01:09:06
9Karin Janson01:09:17
10Sanna NilssonLag Nord01:09:53
11Maria EllbrantEnebybergs IF01:10:42
12Anne Brynolf01:11:39
13Carin EklundEnebybergs IF01:11:52
14Liselotte Lagerberg01:13:23
15Gunilla Gillman01:13:52
16Louise AhlbergKungsholmen01:14:31
17Sara MalmquistTeam GMF01:14:54
18Maja Dahlén01:15:20
19Eva Hagwall01:15:21
20Jennifer ThelandTeam Brüna V01:15:50
21Sofia BomanKroppslyftet01:16:47
22Mirja LundinSPIK01:17:08
23Ingrid LandahlComma01:17:10
24Madeleine Sjöholm Blomqvist01:17:38
25Malin TanKlätterservice simplifies trai01:17:58
26Karin TeljstedtNannyakuten01:18:25
27Maria Hessel01:18:41
28Emma Bergflo01:19:25
29Ida Edelman01:19:32
29Annika Sandén01:19:32
31Sara von Knorring01:20:39
32Maria Wallander Halen01:20:43
33Catarina LundhagenTeam Medivir Trail01:20:50
34Ulrika Candlert01:21:27
35Helena BäckmanTSM-running01:22:11
36Anna Markevärn01:23:14
37Camilla RamstedtFarsta01:23:23
38Britt-Marie BerglundGästrike återvinnare01:23:49
39Monika Wenngren01:24:15
40Therese Storheden01:26:25
41Ida Stålnacke01:28:46
42Anna Thor01:29:36
43Catrine Anväg Björkegren01:30:19
44Natalia Isaksson01:30:41
45Hanna Julin01:32:04
46Elin Julin01:32:05
47Felicia FriseAddnature01:32:07
48Katarina JanssonTeam Medivir Trail01:32:11
49Jill NyqvistGästrike återvinnare01:32:44
50Karin Norgren01:33:05
51Ann Ehnborg01:33:08
52Sanna Wallin01:33:27
53Anna Frenzel01:33:28
54Caroline OskarssonTeam Brüna V01:34:06
55Ida-Maria Olofsson01:34:33
56Hanna ThulinKlätterservice simplifies trai01:36:51
57Charlotte Fernvik01:52:38
57Maria WallnerGästrike återvinnare01:52:38
59Agneta Lissmats01:54:20
60Sofia Willner01:57:42
61Beatrice Kanter02:28:39
Beth HansonEdinburgh UniversityEj godk.